Duyurular

Bilim ve Teknoloji Haftası, TÜBİTAK’ın düzenleyeceği etkinliklerle ilk kez bir şenlik havasına bürünüyor. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) olarak, her yıl 8-14 Mart 2020 tarihleri arasında kutlanan “Bilim ve Teknoloji Haftası”nda düzenleyeceği etkinliklere bu sene tüm halkımızı davet ediyoruz. TÜBİTAK Ankara, Gebze ve Antalya yerleşkelerinde gerçekleştirilecek olan etkinliklere 9-13 Mart 2020 tarihlerinde ilk ve ortaöğretim okulları, 14-15 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenecek etkinliklere ise yediden yetmişe tüm halkımız katılabilecek.

Ankara Etkinlikleri Neler Olacak?

9-13 Mart 2020 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan hafta içi etkinlikler kapsamında; TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (UZAY), öğrencilerimize uydu görüntülerinin indirilmesi/işlenmesini anlatan sunumlar yapacak. Öğrencilerimizin, konusunda uzman araştırmacılarımıza merak ettikleri soruları sorabilecekleri söyleşiler gerçekleştirecek. TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), öğrencilerimize bilim söyleşilerinin yanı sıra, Sanal Gerçeklik Deneyimi ve  “Roketimi Tasarlıyorum Atölyesi” etkinliklerini gerçekleştirecek.

14-15 Mart 2020 tarihinde 10:00-17:00 saatleri arasında TÜBİTAK UZAY ve TÜBİTAK SAGE’nin ortak yürüttüğü programda tüm yaş gruplarına yönelik sunumlar, söyleşiler ve atölye çalışmaları düzenlenecek. TÜBİTAK SAGE tarafından, Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı F-16 Test Pilotlarının deneyimlerini paylaşacakları bir söyleşi düzenlenecek. TÜBİTAK UZAY tarafından çocuklarımız ve arzu eden yetişkinlerle birlikte “Uydu Maketi Atölyesi” ve “Roketimi Tasarlıyorum Atölyesi” etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Katılımcılar, TÜBİTAK SAGE ve TÜBİTAK UZAY’ın geliştirdikleri mühimmatları ve ürünleri standlarda inceleyebilecekler; Enstitülerimizin kariyer stantlarını ziyaret ederek faaliyet alanlarımız hakkında detaylı bilgi alabilecekler.

Yer: TÜBİTAK UZAY- ODTÜ Yerleşkesi

Etkinlik Programı için Tıklayınız

Etkinliklere başvuru linki: https://kayit.tubitak.gov.tr/